Cesta rytmu – Tomáš Kerle
Objevte svůj rytmus skrze bubnování, pohyb a hlas
Celodenní hudební workshop s Tomášem Kerle, hudebním producentem, perkusistou, skladatelem a průvodcem. Seminář je určený pro VŠECHNY, kdo chtějí zábavnou formou prohloubit své vnímání rytmu a otevřít brány kreativitě. Přijďte rozvinout svou vlastní spontaneitu a tvořivost!
Rytmus je hnací síla uvnitř každého z nás – projevuje se prostřednictvím dýchání, chůze či srdečního tepu. Člověk má bytostnou touhu se prostřednictvím rytmu vyjadřovat, ať už jde o jednoduché tleskání či hru na rozmanité bubny a perkuse.
Již od pradávna představovaly rituály a duchovní cvičení možnost stát se součástí něčeho, co přesahuje pouze osobní rozměr zkušenosti. Rytmus v tom vždy hrál významnou úlohu. Energie rytmu v sobě nese transcendentální kvalitu, díky níž se můžeme uvědomit, kdo jsme a propojit se s tím, co nás přesahuje. Jako vlny na hladině moře tepeme a pulzujeme ve společném tepu, sledujeme neustálý pohyb i záblesk věčnosti zároveň. Vědomé prožívání pohybu a rytmu je událostí rozšiřující vědomí. Přijďte probudit dřímající rytmus uvnitř vás...
Podmínky
PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN?
• pro VŠECHNY zájemce, kteří chtějí hlouběji rozvinout vnímání rytmu, tělesnou koordinaci, rytmickou komunikaci, spontaneitu a vlastní tvořivost
• pro začínající i profesionální hudebníky, kteří chtějí zdokonalit své rytmické cítění
• muzikoterapeuty, kteří chtějí obohatit své výukové metody
• každého, kdo si chce aktivně odpočinout a zbavit se stresu
Organizace, průběh
CO NÁS ČEKÁ?
Den bude rozdělen na dva bloky s obědovou pauzou (na oběd lze využít místní restauraci přímo v DK Poklad):
10.00 - 13.00 – 1. blok
13:00-14:30 – obědová pauza
14.30 - 17.30 – 2. blok
Během workshopu nejprve rytmicky probudíme naše těla skrze bodypercussion techniky v kombinaci s hlasem i pohybem. Dále se skrze rozmanité rytmické hry seznámíme se základní technikou hry na africké bubny a další perkuse. Náš vztah s rytmem a časem obecně pak posílíme skrze porozumění systému tzv. rytmických buněk. V druhé půlce dílny si vyzkoušíme zahrát některé základní rytmické motivy, vycházející jak z tradiční africké hudby, tak i moderních hudebních žánrů. Aby výsledná hudba získala tolik potřebnou barevnost a hloubku, tak se na závěr našeho setkání zaměříme na společnou hru ve skupině a ukážeme si možnosti komunikace mezi jednotlivými hráči, nástroji a rytmickými vrstvami.